Malatya Hakkında

Biraz Malatyamızı dilerseniz tanıyalım.
 
Malatya’nın başlıca turistik çekiciliği nemrut’un zirvesinde doğu (pers) ve batı (helen) kültürlerini kaynaştırmak istemiştir.nemrut dağı’na özgünlüğünü kazandıran bu çabaya tarih boyunca başka hiçbir yerde rastlanmamıştır.
Malatya’nın başlıca turistik çekiciliği nemrut dağı’na pütürge tepehan üzerinden uzanan 95 km.yoldur. Turistlerin çogu,bu harikayı,apollo,zeus,herkül,tyke ve antiochos’un dev baş heykellerin yanı sıra,dağın zirvesinde güneşin doğuşu ve batışını seyretmek için malatya’ya gelirler.
 
Malatya’nın aynı zamanda müzesinde sergilemekte olan ve baraj gölü altında kalan höyüklerden çıkartılmış arkeolojik eserler,malatya kalesive surları,ulucami,kervansaray,kanlı kümbet,emir ömer,halfetih minaresi,sütlü minare,nefise hatun kümbeti,poyrazlar konağı,namazgah,kırkkardeşler şehitliği bunlardan bazılarıdır. Kayısı diyarı Malatyamıza bununla kalmayıp o eşsiz güzel altın kayısımızın tadına bakmadan ayrılmıyorsunuz.
 
 Avşar Otel , deneyimli  yönetimi ve personeli  ,  güleryüzlülüğüyle siz değerli müşterilerimizin Malatyada’ ki evi olmaya devam edecektir …
  • Malatya Hakkında
  • Malatya Hakkında
  • Malatya Hakkında
  • Malatya Hakkında
  • Malatya Hakkında
papatya film